Mai Multe Vizualizări
Gata pentru apă şi distracţie la soare? Vara aceasta, la joaca pe plajă sau la piscină alege un costum de baie cu protecţie solară. Mânecile lungi oferă protecţie sporită.
Informații | • Costumul este realizat din material certificat Oeko-Tex – amestec de nylon 80% şi elastan 20%
• Factor de protecţie solară UPF 50+, pentru ca cel mic să aibă parte de cea mai bună protecţie • Se închide cu fermoar în partea din faţă, fiind uşor de îmbrăcat şi foarte confortabil • Observaţie: Dacă este folosită în mod regulat sau pentru perioade lungi de timp în apă cu clor, poate apărea decolorarea sau deteriorarea materialului. Vă rugăm să clătiţi bine cu apă curate, după folosire. • Spălaţi doar de mână, în apă rece. Folosiţi doar detergent lichid, ecologic. Nu uscaţi în uscător automat sau în bătaia directă a razelor soareului. Nu călcaţi materialul. Nu curăţaţi chimic. Nu utilizaţi balsam sau înălbitor. |
---|---|
Why IYA Concept | DE CE SĂ ALEGI ACEST PRODUS?![]() Protecţie UVArticolele cu această etichetă oferă protecție împotriva razelor nocive ale soarelui. ![]() Testat toxicologicArticolele cu această înscripție au primit certificatul ”oeko-tex”, ceea ce înseamnă că nu conțin niciun fel de substanțe nocive pentru organism. ![]() Smart DesignArticolele ”smart design” au la bază inovația, fiind concepute pentru a îndeplini o funcție suplimentară simplei purtări. |
• Costumul este realizat din material certificat Oeko-Tex – amestec de nylon 80% şi elastan 20%
• Factor de protecţie solară UPF 50+, pentru ca cel mic să aibă parte de cea mai bună protecţie
• Se închide cu fermoar în partea din faţă, fiind uşor de îmbrăcat şi foarte confortabil
• Observaţie: Dacă este folosită în mod regulat sau pentru perioade lungi de timp în apă cu clor, poate apărea decolorarea sau deteriorarea materialului. Vă rugăm să clătiţi bine cu apă curate, după folosire.
• Spălaţi doar de mână, în apă rece. Folosiţi doar detergent lichid, ecologic. Nu uscaţi în uscător automat sau în bătaia directă a razelor soareului. Nu călcaţi materialul. Nu curăţaţi chimic. Nu utilizaţi balsam sau înălbitor.
Simpatice, colorate, adorabile și diferite, hăinuțele ”Frugi” destinate minunilor mici și foarte mici sunt toate povești obligatoriu de... îmbrăcat! Realizate din materiale 100% organice, acestea sunt și cât se poate de prietenoase cu pielea și mediul, transformându-le în bucurii inevitabile pentru întreaga familie, nu doar pentru copiii tăi.